Оқитын мектеп. Читающая школа.

Мектепте ғана емес, үйде, отбасында да балаларды кітапты сүюге тәрбиелеу керек. Кез келген уақытта ұлы адамдар оқуға шақыратыны таңқаларлық емес. Бүгінгі күні балалар оқудың негіздерін енді ғана үйреніп жатқан кезде, олардың кітапқа деген сүйіспеншілігіне көмектесу керек, өйткені оқи алмау баланың оқу үлгеріміне ғана емес, оның жалпы дамуына да кері әсер етеді.
    «Любимовская БМ» КММ-де «Оқу мектебі» жобасын жүзеге асыру жоспары бойынша «Менің сүйікті ертегі кейіпкерлерім» тақырыбында іс-шара өтті.
    Балалар ертегі оқиды. Олар өздеріне ұнаған ертегі кейіпкерлері туралы әңгімелеп, кейін оларды қағазға елестеткендей бейнеледі. Балалар салған суреттерінде кейіпкерлерді тірілтіп, бейнелеріне ең ыстық сезімдерді салғандай болды.

Не только в школе, но и дома, в семье надо учить детей любить книгу. Недаром во все времена велики люди призывали к чтению. Сегодня, когда дети только постигают азы чтения, необходимо помочь им полюбить книгу, т. к. неумение читать, не только отрицательно влияет на успеваемость ребёнка, но и на его общее развитие.
    В КГУ "Любимовская НШ" было проведено мероприятие на тему "Мои любимые сказочные герои" по плану реализации проэкта "Читающая школа".
    Дети прочли сказки. Рассказали о понравившихся им героях сказок, после изобразили их на бумаге так, как они себе их представляют. В своих рисунках дети, как будто бы оживили героев и вложили в их образы самые тёплые чувства.